Jedna z moich bardziej ulubionych restauracji. Lubię ją głównie dlatego, że serwowane jedzenie mi wyjątkowo smakuje. I nie jest to pusty slogan reklamowy. Wiadomo, że najzdrowiej najczęściej odżywiamy się w domu, lecz jak już trzeba zdecydować się na szybkie jedzenie na mieście, to moim ulubionym wyborem jest właśnie Burger King.

I tak jak CocaCola walczy z Pepsi, jak schabowy z mielonym, tak i BurgerKing toczy bój z McDonaldem. Niestety bój jest nie tylko na oferty produktowe i reklamowe, ale przenosi się również na co zacieklejszych fanów obu lokali. Co kończy się wyzwiskami w sieci i innymi brudnymi zagrywkami. Moja zasada, nie chcesz jeść tego, jedz inne, Twój wybór – dobrze byś jednak spróbował każdego by swoje zdanie oprzeć na tym co powie Ci język i żołądek.

Wielkość porcji iście królewska, podobnie jak ilość kalorii jakie wchłaniamy przy okazji uczty z menu BurgerKinga.

Dla mnie najbardziej do gustu przypadł Big King XXL – nie będę go opisywał, to po prostu trzeba spróbować.

Czym wyróżnia się restauracja BurgerKing? Elementów jest kilka:

  • grillowane mięso na prawdziwym ogniu, nie zaś na elektrycznej płycie. sprawdziłem, rzeczywiście do grilowania wykorzystywany jest ogień w specjalnej maszynce.
  • burgery przed podaniem dla klienta trafiają na kilka sekund do mikrofali – jak jest tłumaczone – aby rozpuścił się ser – ostatnio spróbowałem bez tej części procesu – smakuje również wyśmienicie, więc zamawiam 'bez mikrofali’
  • możliwość dostosowania – niemalże nieograniczone możliwości zmian (wiele z nich jest gratisowa) w ramach burgera – można wymieniać sosy, usuwać składniki, zamieniać składniki – i co najważniejsze – nikt nie kręci na to nosem – przynajmniej przy kasie.

Co do wad – to dla mnie jak zwykle – cocacola – ale jak wiadomo – brać nie trzeba można wziąść inny napój, lub nawet spróbować bez napoju – aczkolwiek gdy na pokładzie lądują ostre dodatki – może być ciężko – rozwiązanie? Biorę na wynos i w domu zapijam Pepsi. Da się żyć 🙂

Osobiście polecam – po kebabach jest to najlepsze jedzenie z kategorii śmieciowej.