Owoce i warzywa oraz ich naturalne przetwory są zalecane w zdrowej, zbilansowanej diecie. Proponuje je coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością.

Okazuje się jednak, że także w domu można korzystać ze świeżo wyciśniętych soków owocowo-warzywnych oraz owoców suszonych. Pozwalają na to odpowiednie akcesoria kuchenne.

Zdrowy styl życia, a więc i odżywiania sprawił, że na rynku coraz łatwiej dostać sprzęt, który pozwoli samodzielnie przygotowywać zdrowe, naturalne posiłki i napoje. W coraz większej licznie domów pojawiają się np. sokowirówki. Dzięki nim można otrzymać zdrowy sok bez konserwantów i użytkownik wie, że produkt jest faktycznie świeży. Wie też z jakich owoców i warzyw został otrzymany sok – czy były rzeczywiście w dobrym stanie, co gwarantuje ich wysoką wartość odżywczą. Co więcej, posiadając takie urządzenie, użytkownik sam decyduje, kiedy chce wypić sok i przyrządza go tuż przed wypiciem.

Decydując się na zakup wyciskarki do owoców, warto  przejrzeć całą dostępną ofertę. Dzisiaj jest to bardzo proste – dzięki Internetowi. Tutaj także można poczytać opinie o każdym konkretnym modelu. Dzięki temu, osoba zainteresowana może bardziej świadomie dokonać zakupu także wyciskarki do owoców. Podobnie sprawa ma się w przypadku wyciskarki do warzyw.

Jeśli dana osoba nie wie, czy zdecydować się na sokowirówkę, czy wyciskarkę, powinna odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Np., czy interesują ją soki z takich owoców i warzyw jak jabłko, pietruszka, czy marchewka albo burak. W ich przypadku można skorzystać zarówno z wyciskarki, jak i sokowirówki. Różnicę robi natomiast, jeśli ktoś planuje robić soki głównie z warzyw liściastych oraz ziół. Chodzi o liście szpinaku lub kapusty albo nać pietruszki,  ale i o nieduże owoce jagodowe, typu maliny, czy jagody albo jeżyny. W tym przypadku wyciskarka sprawdzi się lepiej.

Trzeba sobie też zdać sprawę, że o wiele szybciej pracują sokowirówki. Z drugiej strony wolniej pracująca wyciskarka „wyprodukuje” sok  z większa ilością składników odżywczych , a dodatkowo otrzymany produkt nieco dłużej zachowa świeżość.

Dlatego, biorąc pod uwagę akcesoria kuchenne służące do domowego wyrobu soków naturalnych, niektóre osoby decydują się na zakup obydwu urządzeń – zarówno wyciskarki, jak i sokowirówki i korzystają z każdej z nich, kiedy jest to bardziej wskazane.