rkvw9f72plWszyscy wiemy, czym jest kawa. Wiele osób to właśnie od kawy rozpoczyna swój dzień. Pije się ją niemal wszędzie, na każdym kontynencie, w każdym kraju. W Polsce najpopularniejszą jest kawa parzona – taka, której fusy osadzają się na dnie filiżanki. Taki rodzaj przygotowania kawy nie wszystkim smakuje. Nie wyobrażają sobie picia takiej kawy chociażby Włosi. W każdym bowiem kraju są różne sposoby, różne metody na to, by kawę przygotować.

Czasami kawa smakuje bardziej, czasami mniej. Zależy to oczywiście od sposobu przygotowania, od rodzaju ziarenek, od tego czy kawa jest bardziej palona czy mniej. Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj kawy. Nazwa tego czarnego napoju jest bardzo ważna. Nie wszyscy lubią gorzką, długo paloną kawę. Czasami wolimy subtelniejszy smak. Zależy to oczywiście od naszych upodobań. Lubimy testować, lubimy sprawdzać smaki. Często mamy swój ulubiony lecz poszukujemy dalej, poszukujemy czegoś nowego. To bardzo ważne dla smakoszy kawy. A takich smakoszów jest bardzo wiele.

 

Zalety ekspresów do kawy

Oczywiście tradycjonaliści oburzają się , gdy słyszą o szybkim przygotowywaniu kawy z kapsułek. Nie da się jednak ukryć, że kawa z ekspresu to szybki sposób na kofeinę i pyszny smak ulubionego trunku. Kapsułki natomiast dostarczają gotowych składników do przygotowania różnych rodzajów kawy. Jeżeli już decydujemy się na zakup ekspresu do kawy na rzeczone kapsułki, warto dowiedzieć się, czy warto w ogóle kupić taki sprzęt, aby codzienne parzenie kawy stało się jeszcze większą przyjemnością.

 

Oto największe zalety ekspresów do kawy na kapsułki:

• Wygoda przygotowania kawy – wystarczy włożyć kapsułkę do ekspresu, wybrać program i uruchomić urządzenie.

• Zawsze poprawnie przygotowana kawa (ekspresy mają specjalistyczne programy, do których dopasowane są kapsułki do kawy)

• Łatwiejsze w trzymaniu czystości

• Brak ograniczeń w rodzajach przygotowywanej kawy – firmy produkują różne kapsułki do kawy. Nie musimy ograniczać się do tradycyjnego latte.

• Niska cena w porównaniu z tradycyjnymi ekspresami do parzenia kawy – ekspresy na kapsułki pozbawione są chociażby młynków czy dysz do spieniania mleka, co obniża cenę.

 

Oczywiście ekspresy na kapsułki mają swoje wady. Nie da się w nich przygotować tradycyjnej kawy z ziaren. Brak dyszy do spieniania mleka to kolejny problem dla tych, którzy nie wyobrażają sobie porannej kawy bez mleka. Jednak kwestię dysz można rozwiązać, dokupując specjalne urządzenie do spieniania mleka lub po prostu stosując kapsułki do kawy zawierające sproszkowane mleko. Kolejnym minusem może być fakt, że decydując się na ekspres danego producenta, automatycznie jesteśmy zmuszani do zakupu kapsułek do kawy tylko tego producenta. Tak to wygląda w teorii. W praktyce natomiast możemy pokusić się o zakup zamienników, które dopasowane są do danego ekspresu. To tańsze rozwiązanie, które nie wpływa negatywnie na smak czy aromat uzyskiwanego trunku.

Reasumując – wygoda, niska cena i wiele możliwości – oto, co oferują ekspresy do kawy bazujące na kapsułkach.

Sprawdź ofertę i wybierz kapsułki do Nespresso dostępne w asortymencie sklepu kapsulkakawy.pl