Polacy pokochali nie tylko lżejsze alkohole, ale coraz częściej w sklepach poszukują również gotowych drinków, także bezalkoholowych. Wybrane rodzaje drinków bezalkoholowych są równie smaczne w wersji bez alkoholu. Po takie drinki sięgają zwykle osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą pić alkoholu.

Co oferują producenci drinków

Gotowe do spożycia drinki w wersji bezalkoholowej dostępne są w kilku wersjach smakowych. Najczęściej klienci sięgają po drinki  typu mojito z orzeźwiającym smakiem limonki, cytryny i mięty, oraz po pinacoladę, w której miesza się smak soku z ananasa z mleczkiem kokosowym. Nie są to jednak jedyne smaki drinków, jakie można znaleźć na sklepowych półkach.

Choć większość drinków bezalkoholowych to doskonale znane drinki, w których nie ma alkoholu, to coraz częściej producenci tworzą własne kompozycje smakowe, oferując je jako drinki bezalkoholowe. Takie drinki oparte są na ciekawym połączeniu słodkich i kwaskowych smaków owoców cytrusowych, zapewniając orzeźwienie. Wszystkie drinki bezalkoholowe, dostępne na rynku, to drinki niegazowane. W niektórych przypadkach producenci rekomendują wstrząśnięcie butelką czy puszką przed otwarciem w celu dokładnego wymieszania składników.

Jak podawać drinki bez alkoholu

Drinki bezalkoholowe dostępne są w opakowaniach o określonej pojemności. Niektóre drinki są sprzedawane w plastikowych butelkach o pojemności 340 ml, inne z kolei oferowane są w kartonowych puszkach, którymi należy wstrząsnąć przed użyciem. W obydwu przypadkach producenci rekomendują, aby gotowe drinki rozlać do dwóch szklanek.

Ze względu na skondensowaną zawartość różnych rodzajów dodatków owocowych gotowe drinki powinny być nieco rozcieńczone poprzez wypełnienie szklanek lodem. Lód jednocześnie zapewni drinkowi odpowiednią temperaturę, a w przypadku drinków owocowych – także odpowiednią konsystencję, gwarantującą orzeźwienie.

Co znajduje się w składzie gotowych drinków

Drinki bez alkoholu powstają w oparciu o składniki naturalne. Bazę smakową drinków stanowią soki owocowe, w zależności od rodzaju drinku są to soki z cytryny, limonki oraz owoców cytrusowych, które mogą być podkreślone słodkim smakiem ananasa czy śmietanki kokosowej.

Drinki mogą być dosładzane, do tego celu wykorzystuje się zwykle cukier trzcinowy. Ze względu na wykorzystane składniki drink bez alkoholu nie są bardzo kaloryczne – w zależności od rodzaju drinku zawierają od nieco ponad 70 do około 100 kcal w 100 ml napoju.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com

Zapisz