Początkowo pizza była daniem dla ubogich. Chlebowy placek nie miał zbyt wielu dodatków, na samym początku był natarty oliwą, czosnkiem oraz ziołami, dopiero później ilość elementów zaczęła się zmieniać.

Kiedy na pizzy pojawił się ser?

Czy wyobrażasz sobie pizzę bez sera? Ciągnące się pyszne nitki nieodłącznie kojarzą nam się ze smakiem pizzy. Pizza bez sera nie byłaby prawdziwą pizzą. Choć do końca nie jest to rzeczą pewną, to jednak źródła przekazują, że jako pierwszy ser na pizzy położył piekarz Rafael Esposito, który przygotowywał pizzę dla królowej Małgorzaty Sabaudzkiej. Przygotował on 3 pizze – jedna z nich była w kolorach włoskiej flagi i zawierała pomidory, mozzarellę oraz bazylię. To właśnie ta pizza najbardziej przypadła do gustu królowej Małgorzacie i na jej cześć została nazwana pizzą margheritą. Do dnia dzisiejszego margherita jest jedną z podstawowych pizz w menu.

Najlepszy ser do pizzy

Tradycyjne początki dały podwaliny także i dzisiejszym dodatkom do pizzy, ponieważ najczęściej stosuje się startą mozzarellę. To właśnie ona powoduje, że ser ciągnie się przy konsumpcji. Stosowane są jednak także inne sery. Każda szanująca się pizzeria wrocław korzysta z dobrego sera bądź różnych jego rodzajów. Te najlepsze opracowują swoje autorskie mieszanki serów, dzięki którym smak ich pizz jest nie do podrobienia. Zwolennicy pizzy z serem z pewnością skuszą się na pizzę, na której znajduje się sam ser – można taką dostać w niejednej pizzerii.

Po co nam ser na pizzy?

Czy pizza bez sera byłaby dalej pizzą? Ser na pizzy ma bardzo ważne zadanie. Scala on bowiem całą kompozycję, która została położona na pizzy. Ser do pizzy nie powinien tracić swojego smaku w procesie pieczenia. Zabójstwem jest także korzystanie z produktów seropodobnych. Jeżeli chcesz przygotować własną pizzę w domu, to sięgnij do sprawdzonych standardów i wykorzystaj startą mozzarellę. Ma ona łagodny smak i nadaje się do różnorodnych dodatków. Jeśli zaś lubisz kuchenne eksperymenty , to na twojej pizzy mogą zagościć różne rodzaje sera, a nawet ich zaskakujące połączenia.