Parapetówka to impreza organizowana z okazji kupna nowego mieszkania albo zbudowania domu. Jest doskonałą okazją do świętowania i pochwalenia się czterema kątami, chcemy dzielić się radością z naszymi najbliższymi.

Większość ludzi bierze się za organizowanie imprezy dopiero, kiedy wszystko jest wykończone i dopięte na ostatni guzik. Przed zaproszeniem gości należy zastanowić się czy jesteśmy w stanie zapewnić im wystarczając ilość miejsc siedzących, talerzy i sztućców. Nie jest to problemem, jeśli planujemy luźną atmosferę świętowania, wtedy wszelkie niedociągnięcia, jak niepomalowane ściany czy palety do siedzenia zamiast sofy, ujdą nam na sucho. Goście w takiej sytuacji będą czuć się swobodniej.

Impreza parapetowa wiąże się z prezentami. Goście zazwyczaj przynoszą drobiazgi w stylu: nowy obraz na ścianę albo wazon. Nie zawsze jednak prezenty są strzałem w dziesiątkę. Czasami może okazać się, że malowidło nie pasuje do naszego gustu albo koloru ścian. Zdarza się, że goście wprost pytają o rodzaj prezentu, który chcielibyśmy otrzymać. Jest to idealne rozwiązanie.  I tym sposobem, jeśli brakuje nam wyciskarki do soku, możemy o nią poprosić. Popularnym prezentem są również ekspresy do kawy, ekspres jest drogim prezentem, ale grupa zaproszonych gości może rozłożyć koszty między sobą. Są przypadki, że właściciele nowego domu czy mieszkania nic już nie potrzebują, a pragną tylko odpocząć. W takim momencie idealnym prezentem są vouchery na wypoczynek w SPA, kolacja w restauracji albo weekend w górach. Dobrym i sprawdzonym pomysłem są karty podarunkowe do sklepów z akcesoriami kuchennymi, dekoratorskimi albo do sklepów ze sprzętem elektronicznym. Obdarowani mogą sobie wybrać to czego potrzebują, kwoty bonów podarunkowych są różne. Na pewno znajdzie się coś dla każdego, za mniejsze kwoty znajdziemy na przykład  blendery albo opiekacze.

Najważniejsze jednak jest, aby stworzyć atmosferę sprzyjającą dobrej zabawie. Przemyśleć można czy goście będą mieli ochotę na gry towarzyskie lub tańce. Przygotować również można ciekawe i tematyczne przekąski oraz drinki. Innym pomysłem jest zorganizowanie imprezy przebieranej. Najlepiej wybrać temat przewodni i poprosić gości , aby wymyślili oryginalny strój, który zaprezentują na naszej parapetówce.