Każdy, kto lubi dania kuchni orientalnej i przygotowuje je we własnych czterech ścianach, powinien zaopatrzyć się w wok. Ta sprytna patelnia charakterystyczna zwłaszcza dla kuchni chińskiej to podstawowe naczynie dla jej miłośników.

 

Woki stały się szalenie popularne zwłaszcza w ostatnim czasie i to w znacznie szerszym gronie, niż osób po prostu lubiących takie potrawy. Wok można bowiem z powodzeniem wykorzystać do przygotowywania duszonych warzyw czy mięs. Taki sposób smażenia pozwala uzyskać gotowe danie znacznie szybciej, dzięki temu zostaje w nim zachowanych więcej cennych dla naszego organizmu składników, niż w przypadku tradycyjnego smażenia. Popularność woków stale rośnie, dlatego stają się one naszym celem zakupowym.

 

Wśród użytkowników serwisu Skąpiec.pl zainteresowanych zakupem takiego urządzenia, największą popularnością cieszyły się następujące modele: Berghoff Wok EARTHCHEF 30 CM Montane, Skeppshult Wok 3,5 l, Tefal Enjoy A0421952, Berghoff Wok Party oraz Tefal Wok Revelation.

 

Popularne na Skąpiec.pl modele woków:

  1. Berghoff Wok EARTHCHEF 30 CM Montane – cena od 130 zł
  2. Skeppshult Wok 3,5 l – cena od 449 zł
  3. Tefal Enjoy A0421952 – cena od 60 zł
  4. Berghoff Wok Party – cena od 150 zł
  5. Tefal Wok Revelation – cena od 84 zł

 

Woki różnią się od siebie nie tylko tworzywem, z którego zostały wykonane, ale też pojemnością. Trzeba zatem wybrać taki model, który będzie optymalny właśnie dla nas i sprawdzi się w naszej kuchni.