Marzeniem wielu jest świeża kawa, wypita we Włoszech. Chociaż takie poranki albo, jeśli wolisz – popołudnia na razie muszą zostać w sferze marzeń, nic nie stoi na przeszkodzie, by włoskimi smakami cieszyć się w zaciszu własnego domu. Co więcej, nie musisz inwestować w profesjonalny ekspres – wystarczy odpowiednia kawiarka, by na twoim stole zagościła doskonała kawa.

Kawiarka to dla ciebie nowość? Już teraz sprawdź, co musisz o niej wiedzieć, by pobudzający aromat kawy mógł towarzyszyć ci zawsze, kiedy masz na to ochotę! 

Jedna kawiarka – wiele zalet? Koniecznie sprawdź! 

Niewielki rozmiar i ogromne możliwości – tak w skrócie można opisać kawiarkę. Idealna do parzenia mocnej, aromatycznej kawy, zdecydowanie powinna znaleźć się w każdej kuchni. Jakie ma zalety i dlaczego warto po nią sięgnąć?

Nie zajmuje dużo miejsca

Kawiarka nie zajmuje dużo przestrzeni – dzięki temu sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Co więcej – dzięki szerokiej gamie wariantów, możesz decydować nie tylko o tym, jak funkcjonalny powinien być twój model, ale również – w jakim stylu powinien być utrzymany. Dzięki temu będziesz mógł potraktować ją także jako dekorację. 

Kawiarka się nie psuje

Prosta konstrukcja jest gwarancją bezawaryjności. Decydując się na kawiarkę, możesz mieć pewność – poranek bez kawy ci nie grozi! Mimo to chcesz postawić na doskonałą jakość? Zaufaj profesjonalistom i wybierz model z oferty sklepu Coffee Love. Kawiarki dostępne w ofercie zdecydowanie cię zachwycą. 

Łatwość czyszczenia

Kawiarka to zdecydowanie propozycja dla wymagających. Dlaczego? Ze względu na łatwość utrzymania w czystości. Kiedy przygotujesz gorący napój, bez trudu umyjesz poszczególne elementy – wszystko dlatego, że to tylko… trzy części. Kawiarka jest zbudowana z dolnego naczynia, sitka z lejkiem i części górnej. Pamiętaj jednak, że detergenty są niewskazane. Bez względu na to, czy korzystasz z kawiarki aluminiowej, czy ceramicznej, zrezygnuj z agresywnych środków myjących. Tym bardziej nie myj kawiarki w zmywarce. 

Jak działa kawiarka? 

Okazuje się, że tradycyjne sposoby parzenia kawy są niezawodne. A do tych bez wątpienia należy przygotowywanie kawy w kawiarce. Co ciekawe , jej przygotowanie jest naprawdę proste. Do dolnego naczynia wystarczy wlać wodę, pamiętając, by była zimna i odpowiednio przefiltrowana, a następnie – nałożyć lejek, wypełniony kawą. Ziarna powinny być świeżo zmielone. Kolejnym krokiem jest nałożenie części górnej i zakręcenie kawiarki. Tak przygotowane urządzenie należy postawić na kuchence, a w momencie, gdy usłyszysz charakterystyczne bulgotanie – natychmiast zdjąć i rozlać do filiżanek.