Szukasz oryginalnych słodyczy, które zjesz ze smakiem? A może wolisz kupić coś, czym zaskoczysz znajomych? Postaw na gumy do żucia. To znane słodkości , które od lat nie tracą na popularności. Jest to spowodowane nie tylko ich fantastycznym smakiem, ale także tym, że producenci wymyślają coraz to nowsze produkty – gumy łamiszczęki, z pudrem, z tatuażami, balonowe i wiele innych. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego warto żuć gumy do żucia oraz jakie wybierać.

Dlaczego warto żuć gumy do żucia?

Gumy do żucia to słodycze o licznych zaletach! Najlepiej wybierać oczywiście te bez cukru, bo pomagają zachować zdrowie zębów i jamy ustnej, przywracając naturalne pH po posiłku. Czynność żucia zwiększa przepływ śliny, dzięki czemu resztki pokarmu nie zostają w zębach i pomiędzy nimi. Uznaje się również, że regularne żucie gumy ma korzystny wpływ na wiele aspektów funkcji poznawczych – w tym między innymi na koncentrację, pamięć, zdolności wykonawcze oraz intelektualne. Pozytywnie oddziałuje także na pamięć krótkotrwałą.

To jednak nie wszystko! Żucie gumy to również rewelacyjny sposób, by się uspokoić i zrelaksować. Ktoś lub coś mocno Cię zdenerwowało? Czujesz niepokój? Koniecznie sięgnij po gumę! Już po chwili powinieneś być o wiele spokojniejszy. Gumy przydadzą Ci się we wszystkich sytuacjach stresowych, jak np. ważny egzamin czy pierwszy dzień w nowej pracy.

Jakie gumy do żucia wybierać?

Na rynku dostępny jest ogromny wybór gum do żucia. Chociaż najzdrowsze są te bez cukru, to czasami można zaszaleć. Koniecznie wypróbuj wtedy gumy balonowe. Spróbuj tych barwiących język, kwaśnych, w kształcie arbuzów, o smaku coli albo z efektem dymu!

Gumy do żucia to nie tylko świetna przekąska, pozwalającą zaspokoić chęć na coś słodkiego, ale też smakołyk, którym naprawdę zaskoczysz swoich znajomych! Wspólnie możecie zorganizować konkurs na największy balon z gumy do życia. Ćwicz tak długo, aż nauczysz się robić naprawdę ogromne balony! To nic trudnego.

Przypaść do gustu mogą Ci również tak zwane łamiszczęki. To bardzo twarde gumy do żucia dla osób o mocnych zębach i szczękach. Mają one wiele słodkich warstw, dlatego też wystarczą Ci na długo.

Klasyczne propozycje już dawno Ci się znudziły? Spróbuj gum z tatuażami, a także tych rozpuszczalnych. Koniecznie wybierz smaki, których jeszcze nie próbowałeś! Wśród smakołyków dostępnych na rynku z pewnością uda Ci się znaleźć swoje ulubione gumy do żucia.